Ako sa vám býva - Domov podľa diktátu svahu

Svahovitý pozemok prichystal majiteľom aj stavebnej firme nejedno prekvapenie. Výsledkom je zväčšenie domu o celé jedno podlažie, bez ktorého si dnes rodina prevádzku domácnosti nevie predstaviť.

stavebnik-minor.jpg

Pani Jitka K., majiteľka montovanej drevostavby ATRIUM

1. Prečo ste si vybrali drevostavbu?

Výber drevostavby bol tak trochu dielom náhody. Vzhľadom na to že sa náš pozemok nachádza vo svahu, sme si spočiatku mysleli, že drevostavba je na takomto teréne nerealizovateľná. Firmy, ktoré sa zaoberajú klasickou výstavbou, nás odmietali práve pre zložitosť terénu. Náhoda chcela, aby sme zavítali do Centra vzorových domov a len tak si išli pozrieť vzorovú stavbu ATRIA.

Pani Ing. Hromčíková sa nás ujala, prezrela si pozemok a potom navrhla možnosti riešenia. Dokonale nás zoznámila so skladbou domu. Jej informácie sme si tiež overovali prostredníctvom internetu a potom už nebolo rozhodovanie vôbec ťažké, ba naopak, bola to jednoznačná voľba. Rýchlosť výstavby, tepelné vlastnosti domu aj jeho veľmi príjemná klíma.

2. Vyberali ste medzi typovými a individuálnymi projektmi rodinných domov?

Vyberali sme si z typových projektov. Ten, na ktorý padla voľba, bol na základe niekoľkých konzultácií upravený pre naše konkrétne potreby. Posunul sa napríklad obvodový múr a dom je teda priestrannejší, tiež sme vykonali pár úprav pre našich zvieracích členov domácnosti a podobne.

3. Čo rozhodovalo pri výbere dodávateľa vášho domu?

Jednoznačne prístup dodávateľa, jeho ochota riešiť komplikovanú stavbu.

4. Ako naplnil dom vaše očakávania?

Povedala by som, že naše očakávania predčil. Predsa len som žila v klasickom tehlovom dome a tak nejaká nedôvera voči drevostavbe predsa len spočiatku bola. Avšak po veľmi krátkej dobe sa ukázalo, že bývanie v drevostavbe je ďaleko príjemnejšie ako som poznala bývanie v klasickom dome.

Tepelná pohoda, dom sa rýchlo vykúri, v zime keď svieti slniečko tak cez deň vôbec nekúrime. Sme orientovaní na juh a izolácia domu je natoľko kvalitná, že nie je potrebné prikurovať. V lete naopak slnolam zabezpečí, aby sa dom neprehrieval. Veľmi milo nás prekvapilo aj to, že nemáme problém s hlukom. Syn si predsa len občas pustí hlasnejšie hudbu a aj vďaka tomu, že sme zvolili dvere izolujúce zvuk, navzájom sa nerušíme.

5. Ak by ste nabudúce stavali, zvolili by ste opäť drevostavbu? Prečo?

Ak by sme stavali, opäť by to bola drevostavba. Bývanie je veľmi kvalitné a rýchlosť výstavby je úplne neuveriteľná. Na drevostavby už nedáme dopustiť, ale rozhodne to chce vybrať firmu, ktorá svoju prácu vie a musíme potvrdiť, že ATRIUM svoju prácu robí naozaj dobre.

Máme porovnanie, spodnú stavbu - murovaná pivnica - nám dodávala iná firma.   Vybavenie reklamácie u celkom závažných nedostatkov sme sa u nej nedočkali. V tomto porovnaní, je kvalita odvedených prác u ATRIA skutočne bez chýb a v dohodnutom čase. Drobná reklamácia tiež bola, ale chyby boli odstránené v najkratšom možnom termíne.

doubkova-cb.jpg

Pýtala sa Věra Doubková, zástupca firmy ATRIUM.