Tepelné čerpadlo Daikin Altherma 3 od spoločnosti EQUINOX, s.r.o.

Príbeh spoločnosti EQUINOX, s.r.o. začal v roku 2009. V prvých rokoch budovania stabilnej firmy bolo nainštalovaných len päť tepelných čerpadiel, no dnes je to až 250 kusov ročne. V lete 2018 bol dosiahnutý prvý veľký míľník a to prvá tisícka nainštalovaných tepelných čerpadiel. Odvtedy pribudlo ďalších šesťsto zariadení. S pribúdajúcimi zákazníkmi však narastala potreba rozširovania firemnej základne, a preto dnes firma EQUINOX, s.r.o. disponuje tímami ľudí zodpovedných za individuálne návrhy zariadení do objektov a skúsených technikov zabezpečujúcich kompletný servis zariadení.

Tepelné čerpadlo Daikin Altherma 3 – nie je to len o dizajne

 

V rámci portfólia spoločnosti DAIKIN dominuje pri novostavbách najmä tepelné čerpadlo Daikin Altherma 3EQUINOX_Altherma 3_IU_1.jpg

Ide o novinku na trhu určenú na vykurovanie, chladenie a prípravu teplej pitnej vody (TPV) pre moderné domy spĺňajúce súčasnú normu A0. Je vhodné pre podlahové, stenové, stropné vykurovanie, ale aj nízkoteplotné radiátory. Maximálna teplota ohrievanej vody je až 65°C.  

EQUINOX_Altherma 3_OU-2_1.jpg

Daikin Altherma 3 sa pýši moderným dizajnom vonkajších aj vnútorných jednotiek s jednoduchým nastavením a s možnosťou monitorovania vďaka intuitívnym platformám. Samozrejmosťou k dodávaným zariadeniam je Wifi karta, ktorá Vám zabezpečí, že Vaše tepelné čerpadlo budete mať neustále pod kontrolou cez Vaše smartfóny a tablety.

Vnútorná jednotka môže byť kompaktná so vstavaným, alebo závesná so samostatne stojacim zásobníkom TPV. V rámci chladenia objektov je vhodné využitie najmä stropných, stenových alebo podlahových chladiacich systémov, či fan-coil jednotiek.

  EQUINOX_Vonkajšia jednotka_1.JPG

Tento typ tepelného čerpadla využíva jedinečnú technológiu BLUEVOLUTION s chladivom R-32 na dosiahnutie vysokej sezónnej účinnosti (SCOP až 4,56) a energetickej triedy A+++. Preto v kombinácii s podlahovým vykurovaním alebo nízkoteplotnými radiátormi spotrebujete na vykurovanie Vášho rodinného domu minimum energie. Zároveň prispejete aj k ochrane životného prostredia, nakoľko chladivo R-32 s podstatne nižším ekvivalentom CO2 už spĺňa normu povinnú od roku 2025. Daikin Altherma 3 je schopné pracovať dokonca pri vonkajších teplotách od -25° do 35°C.

EQUINOX, s.r.o. je obchodno-montážna spoločnosť, zaoberajúca sa návrhom, inštaláciou, profylaktickými prehliadkami a kompletným servisom zariadení od japonskej spoločnosti DAIKIN s pôsobením plošne v rámci celej Slovenskej republiky.  EQUINOX_logotype_equinox_finall_R_1.png

zdroj: EQUINOX, s.r.o.