Pravdivosť známeho príslovia "Nikdy nehovor nikdy", príbeh tohto rodinného domu Vás o tom presvedčí.

stavebnici-jubileum.jpg

Martin a Vendula K., majitelia montované drevostavby Jubileum Profi 87.

1. Prečo ste si vybrali drevostavbu?

Predovšetkým preto, že sme chceli, aby bol náš dom postavený v čo najkratšom čase, aby sme sa do neho mohli čo najskôr nasťahovať. Nechceli sme čakať, než dom vyzrie, ako tomu býva pri murovaných stavbách. Navyše drevo ako stavebný materiál, je nám veľmi sympatické.

2. Vyberali ste medzi typovými a individuálnymi projektmi rodinných domov?

Mali sme jasnú predstavu o vzhľade domu, ktorú presne splnil jeden z jubilejnej ponuky firmy ATRIUM. Z typového domu sa však razom stal dom individuálneho projektu.

ATRIUM nám dalo príležitosť súčasný projekt úplne zmeniť podľa našich špecifických potrieb avšak za cenu, ktorá bola vopred dohodnutá. Rozmery pôdorysu domu zostali však podľa pôvodného projektu nezmenené.

3. Čo rozhodovalo pri výbere dodávateľa vášho domu?

Pochopiteľne sme vyberali z niekoľkých ponúk rôznych dodávateľov drevostavieb. Veľmi dôležité boli pre nás získané referencie. Hoci sme mali aj ponuku s priaznivejšie cenou, presvedčilo nás predovšetkým veľmi ochotné a Hoci sme mali aj ponuku s priaznivejšou cenou, presvedčilo nás predovšetkým veľmi ochotné a profesionálne jednanie obchodného zástupcu a v neposlednom rade aj dodávaná technológia stavby. Profesionálne jednanie potom následne u všetkých pracovníkov ATRIA vrátane ich subdodávateľov, ktorí s nami spolupracovali. Komunikácia s nimi bola pre nás neuveriteľná

Pripadalo nám, že je až nemožné, aby všetko prebehlo tak neskutočne hladko. Úprimne sme sa obávali, kedy nastane nejaký problém. Keď sme dom prevzali kompletne uprataný a zhotovený úplne podľa našich predstáv bez jediného problému, pripadali sme si ako vo sne

4. Ako naplnil dom vaše očakávania?

S domom sme veľmi spokojní. Všetko je perfektné! Použité stavebné materiály sú veľmi kvalitné. Zariaďovacie predmety v základovej rade sú vysokej kvality od renomovaných značiek. V dome bývame prvý mesiac a zatiaľ nedokážeme posúdiť, ako bude dom energeticky náročný a komfortný v zime. Je až neuveriteľné koľko priestoru nám náš "malý" dom môže ponúknuť.

5.  Zmenili by ste teraz niečo na svojom dome?

Vôbec nič by sme na dome nemenili. Sme veľmi spokojní. Teraz riešime len siete proti hmyzu do okien. Dom nám dispozične vyhovuje. Aj s celkovou spotrebou energií sme spokojní. Nemenili by sme.

doubkova-cb.jpg

Pýta sa Věra Doubková, zástupca firmy ATRIUM