Chceli sme osvedčenú technológiu. Očakávania boli naplnené. Vedeli sme, čo chceme a to sme aj dostali.

1. Prečo ste si vybrali drevostavbu?

Drevostavbu sme si vybrali, pretože sme chceli niečo nové. Technológia výroby nám bola predstavená pri návšteve brnenského veľtrhu a páčilo sa nám to, že výroba je realizovaná vo výrobnom závode, za presne stanovených podmienok. Nechceli sme v žiadnom prípade dom, kde na stavenisku stojí kopa hranolov a na ne sa postupne upevňujú dosky a to za akéhokoľvek počasia. Chceli sme osvedčenú technológiu. Túto záruku nám poskytovala firma ATRIUM.

2. Vyberali ste medzi typovými a individuálnymi projektmi rodinných domov?

Od začiatku sme vedeli, že chceme dom prízemný a preto sme sa rozhodli pre bungalov. Potom čo sme videli katalóg firmy ATRIUMsme sa rozhodli pre túto firmu. Následne sme boli na prehliadke práve dokončeného domu postaveného firmou ATRIUM.

Náš výber domu začal z typizovaných domov, ale postupom času sme začali niektoré detaily a potom aj väčšie časti meniť a vznikol z toho projekt, ktorý možno nazvať upravený typový až individuálny. Jednalo sa hlavne o vnútorné usporiadanie priečok a hlavne odlišné poňatie umiestnenie kuchyne.

3. Čo rozhodovalo pri výbere dodávateľa vášho domu?

Jasné bolo to, že chceme drevostavbu. Rozhodovalo to, že stavbu vykoná firma, ktorá má skúsenosti, tradíciu a po zoznámení s postupom prác, nám bolo jasné, ako všetko bude prebiehať. Prednosťou bolo tiež to, že stavba bola presne časovo naplánovaná.

4. Ako naplnil dom vaše očakávania?

Očakávania boli naplnené. Vedeli sme, čo chceme a to sme aj dostali. Máme príjemný pocit, keď si dom tzv. užívame. Radi si posedíme na terase, ktorá bola už od začiatku prioritou a vzhľadom na to, že je celý dom vrátane terasy správne orientovaný, tak sme maximálne spokojní.

Drevostavba plní svoj účel. Technológie fungujú, tak ako nám boli predstavené. Veľa známych, ktorí nás navštívia, ale aj ostatných ľudí, čo idú okolo domu a spýtajú sa, sú prekvapení, keď im povieme, že sa jedná o drevostavbu.

5. Zmenili by ste teraz niečo na svojom dome?

V súčasnej dobe, by sme menili len jednu zásadnú vec, podlahové kúrenie. Je to veľmi príjemná vec. My sme si podlahové kúrenie dali do väčšiny priestorov. Teraz by sme ho určite dali do úplne všetkých priestorov domu. Inak by sme nič nemenili, sme spokojní.

 

doubkova-cb.jpg

Pýta sa Věra Doubková, zástupca firmy ATRIUM, majiteľov montované drevostavby.