Ideálny dom pre každého z nás je ten, ktorý zodpovedá našim potrebám. Nie je však samozrejmosťou, že presne vieme, čo chceme. Veľakrát je nutná skúsenosť s tým, čo nám nesedí, aby sme poznali to pravé. Svoje o tom vedia majitelia prízemnej drevostavby na hranici Moravského krasu.

1. Prečo ste si vybrali drevostavbu?

Realizácia tejto malej praktickej drevostavby je dôsledkom predchádzajúceho ponaučenie s veľkým murovaným domom, ktorý sme si postavili pred 15 rokmi. Prehnane priestranná obývacia izba, dve nadzemné podlažia, sauna, bazén, fitnes, lezecká stena... 

Keď sme stavali dom, chceli sme maximálny komfort, čoskoro sa však ukázalo, že je objekt náročný na údržbu a to stojí každý mesiac veľa peňazí. Navyše sme jeho luxusné vybavenie využívali čím ďalej menej. Keď sa dcéra rozhodla žiť v cudzine, zistili sme, že je pre nás dvojgeneračný dom príliš veľký. Tak sa zrodila myšlienka na malý, jednopodlažný, praktický domček s minimálnou údržbou a spotrebou.

2. Vyberali ste medzi typovými a individuálnymi projektmi rodinných domov?

Koncept domu vychádza z typového projektu Laguna a je upravený podľa našich požiadaviek. Minimálna dispozícia 3 + kk na iba 90 metroch štvorcových bohato stačí. Dostatočný obývací priestor aj dve spálne sú otvorené priamo na terasu a do záhrady.

Každý máme svoju kúpeľňu a nechýba najmä kvalitný úložný priestor - veľká šatňa. Pozemok umožňuje orientáciu pôdorysu "na šírku" - dlhšou stranou do záhrady, čo sme veľmi uvítali.

3. Čo rozhodovalo pri výbere dodávateľa vášho domu?

Náročná skúsenosť so stavbou predošlého domu nás poučila, preto sme chceli zadať projekt a realizáciu jednej firme s jednou zmluvou na všetko. Po obhliadke niekoľkých vzorových domov padla voľba na spoločnosť ATRIUM a od prvej chvíle nás spolupráca s nimi nadchla.

4. Ako naplnil dom vaše očakávania?

Sme v miestne na kopci s krásnymi výhľadmi, kde je ale veterno. Preto sa nedalo  využívať vonkajší priestor s terasou tak, ako by sme si priali. Z tohto dôvodu sme sa rozhodli pre mobilné zastrešenie terasy, čo sa ukázalo ako geniálne a dom pozdvihlo o ďalších sto percent.

Obytný priestor sa nám tým významne zväčšil, od jari do jesene žijeme vlastne na terase, kde raňajkujeme, obedujeme aj relaxujeme. Pri zlom počasí terasu jednoducho zatvoríme. V interiéri sme sa z dôvodu jednoduchosti rozhodli pre čiernobielu kombináciu a hliník.

V predchádzajúcej stavbe sme sa do sýtosti nabažili pohľadového dreva, ešte k tomu aj  údržby rôznych drevených terás. Teraz sme zvolili chladnejšie odtiene farieb a pre nás nadčasové a modernejšie poňatie interiéru doplnené čiernobielymi fotografiami. Sme veľmi spokojní.

5. Čo si tu najviac ceníte?

Lokalita je úžasná, priamo od kuchynskej linky sa kocháme výhľadom na Moravský kras, z obývacej izby a spální potom na kláštor paulánů a kostol. Na záhrade máme ovocné stromy a záhon, takže si pre svoju potrebu produkujeme zeleninu a ovocie.

Je tu božský kľud, za humnami les a pritom v centre Brna sme autom za dvadsať minút. Nemenili by sme.

stavebnici-laguna.JPG

Vyjadrenie majiteľov

Katarína a Tomáš K.,

Brno, majitelia montovanej drevostavby ATRIUM

Rozhodli sme sa po 12 rokoch presťahovať z veľkého domu do príjemného bungalovu, kde žijeme v krásnom prostredí s čerstvým vzduchom.

Užívame si života na dedine s možnosťou aktívneho pohybu v okolí, a ak zatúžime po kultúre, za chvíľu sme v Brne. Naša dcéra nás pochválila za túto zmenu a časť leta si tu radostne užíva s nami.

  

hromcikova.jpg

Slovo dodávateľa

Majitelia domu si nás získali svojím praktickým a nesmierne optimistickým prístupom k životu. Čoskoro bolo jasné, aký dom im musíme navrhnúť: praktický, nekomplikovaný, perfektne v každom detaile funkčný a krásny v jednoduchosti .

Ocenený typový dom Laguna má k tomu vynikajúce predpoklady. Vďaka účelne a úsporne riešenej dispozícii domu mohli majitelia s radosťou investovať prostriedky do komfortného vybavenia - francúzske posuvne zdvižné okná v hliníku, predokenné žalúzie, luxusné vnútorné dvere s posuvom do stien.

Keď počujem: "Máme sa výborne, dom sa o seba stará tak nejako sám a my si užívame každý deň," odpoviem len: "Ďakujem za šancu postaviť Vám takýto dom."

Ing. Jana Hromčíková, ATRIUM, s.r.o.