Klady drevostavby ATRIUM s izoláciou URSA PUREONE

-          príjemné a zdravé vnútorné prostredie

-          veľká úspora peňazí za kúrenie

-          akustický komfort

-          šetrná k životnému prostrediu

-          rýchlosť a presnosť výstavby

Životná voľba. Koľko ich človek za život urobí? V rôznych oblastiach života rôzne množstvo. Rodinný dom si za život človek spravidla vyhotovuje len jedenkrát. A verím, že si pre seba a svoju rodinu vyberie to najlepšie (za dostupnú cenu). Aby uspokojil aj najnáročnejších zákazníkov, ATRIUM vo svojich domoch používa kvalitné materiály. Jedným z nich je aj prémiová izolácia URSA PureOne. Ide o minerálnu izoláciu zo sklených vlákien mimoriadnych vlastností. Neobsahuje ani povolené zvyškové množstvo formaldehydov bežne sa vyskytujúcich v stavebných a iných produktoch. V spojení s prírodným materiálom, ako je drevo, sklená izolácia PureOne pomáha k zdravému vnútornému prostrediu drevostavby.

Pri izolovaní je vždy dobré myslieť na to, že ceny energií priebežne rastú. Keď zaizolujete dnes poriadne, usporíte za vykurovanie viac. A ešte si ušetríte veľa starostí a ďalších výdavkov, ak by ste chceli v budúcnosti nedostatočnú izoláciu doplniť. URSA neustále vyvíja nové materiály, aby umožnila zákazníkom ušetriť viac peňazí za vykurovanie bez nutnosti navyšovať hrúbku konštrukcie. Vďaka tomu ponúka PureOne SF 31 materiál s jednou z najnižších lambda na trhu, λ = 0,031 W / m • K.  ursa_foto 2.jpgK regenerácii síl treba (aspoň občas) kľud. Preto je nutné, aby boli do konštrukcie použité akusticky vhodné materiály. Izolácia PureOne má najvyššiu triedu zvukovej pohltivosti a vykazuje vysoký odpor proti prúdeniu vzduchu. Napr. PureOne SF 31 má odpor proti prúdeniu vzduchu AFr ≥ 20 kPa • s / m2. To znamená, že má 4x lepšiu zvukovú pohltivosť oproti štandardným materiálom (bežné je u minerálnych izolácií AFr ≥ 5 kPa • s / m2). Tým významne znižuje prestup hluku plochou konštrukcie. PUREONE je mimoriadne pružná, preto výborne vypĺňa dutiny, čím minimalizuje prenos hluku možnými netesnosťami v konštrukcii.

Drevostavba môže byť preferovaná investormi z mnohých dôvodov. Rýchlosť a presnosť výstavby je dôležitá prednosť. Aby tým dôvodom mohla byť aj ekológia, je potrebné používať ekologické materiály. Drevo ním bezpochyby je. A PureOne tiež. Hlavnou surovinou pre jej výrobu je piesok. A až 50% recyklovaného skla. Vďaka mimoriadnym tepelno-izolačným schopnostiam počas svojej životnosti usporí až 600x viac energie, než koľko je jej treba napríklad na jej výrobu.

Čo povedať na záver? Izolácia PureOne prispeje k zdravému vnútornému prostrediu Vášho domu, podporí akustickú pohodu aj Vám ušetrí veľké čiastky za vykurovanie. To všetko určite prispeje k tomu, aby sa Vám vo Vašom novom dome príjemne žilo.

zdroj: ursa.cz