25. 10. 2020

Žijeme v zdravom dome

ATYP 193 Pha-v (11)m.jpg

Iveta s Martinom mali jednoduché rozhodovanie: Keď bolo jasné, že rodina potrebuje nové miesto k životu, jednoznačne padla voľba na spoločnosť ATRIUM. Prečo? Ich rodičia totiž už desať rokov v dome od tejto firmy bývajú a nemôžu si vynachváliť ani dodávateľa, ani montovaný dom ako taký. A ako sú na tom Iveta s Martinom? Navštívili sme ich tri roky po nasťahovaní ...

Spýtam sa najprv na to, ako sa býva vašim rodičom ...

Manželovi rodičia stavali s firmou ATRIUM v roku 2007 a ich spokojnosť a zároveň manželove skúsenosti so stavbou jednoznačne rozhodli o tom, že my žiadnu inú firmu na stavbu nášho domu hľadať nebudeme. Oslovil nás predovšetkým veľmi vľúdny a ochotný prístup prakticky všetkých zamestnancov firmy, s ktorými sme sa v priebehu stavby stretli. Milo nás prekvapila aj skutočnosť, že náš dom stavala rovnaká partia montážnikov ako pred desiatimi rokmi rodičom. Aj to svedčí o stabilite a kvalite firmy ATRIUM.

Pozitívne referencie sú určite tým najlepším odporúčaním. Rozhodovalo vo vašom prípade ešte niečo iné?

Dôležitá pre nás bola tiež rýchlosť výstavby a stavba na kľúč.

Ako dnes vnímate bývanie v drevostavbe, je to rozdiel v porovnaní s predchádzajúcimi skúsenosťami?

Áno, je to rozdiel. Máme pocit, že bývame v čistom dome, ktorý "dýcha" a je zdravým miestom k životu pre našu celú rodinu. Žijeme tu tretí rok a zatiaľ sme neprišli ani na jednu vec, ktorá by sa nepodarila alebo nebola podľa našich predstáv. S horšou zvukotesnosťou montovaného domu sme vopred počítali, takže to za nedostatok nepovažujeme.

Vyberali ste si medzi typovými a individuálnym projektami rodinných domov?

Išli sme cestou individuálneho domu, pretože sa nám páčila myšlienka, že môžeme mať bývanie skutočne podľa vlastných predstáv a snov. Musíme povedať, že neľutujeme dlhých večerov strávených najskôr nad štvorčekovaným papierom a následne nad projektom. Podarilo sa nám prepojiť vlastné predstavy s nápadmi, ktoré sme videli v už realizovaných domoch.

Čo vám robí radosť a čo sa zvlášť podarilo?

Veľkú radosť nám robí usadenie domu do svahovitého terénu a jeho prepojenie so záhradou. Nadšení sme tiež z kvalitného spracovania, zatiaľ sme nemuseli riešiť v rámci reklamácie žiadnu vážnejšiu závadu. Dom na nás pôsobí veľmi vzdušne a je nám v ňom dobre.

Riešili by ste niečo na dome inak?

Nabudúce by sme si nechali urobiť siete pred výstavbou domu, nie až dodatočne, čo v jesennom počasí prinieslo zopár problémov. Zároveň by sme časť terénnych úprav urobili ešte pred stavbou domu, pretože pohyb a manipulácia strojov na zastavanom pozemku bola o dosť komplikovanejšia.

Čo by ste odporučili stavebníkom, ktorých stavba domu čaká?

Veľmi sa nám oplatilo navštíviť veľa rozostavaných alebo už obývaných domov. Dokázali sme si vďaka tomu lepšie predstaviť veľkosti obytných miestností, dispozíciu a pod. Nad domom sme rozmýšľali naozaj dlho a do najmenších detailov, čo teraz hodnotíme veľmi pozitívne. Preto by sme všetkým budúcim stavebníkom odporučili využiť možnosti, ktoré ponúka firma ATRIUM alebo ADMD v rámci Dní otvorených drevostavieb. Návštevou už postavených domov sme pozbierali veľa inšpirácií pre náš vlastný.

web-uprava-podorysu-zdarma-512x200.png