DifuTech je názov pre úplne unikátny difúzne otvorený konštrukčný systém, ktorý je využívaný na výstavbu moderných, energeticky úsporných drevostavieb.

Prvú variantu tejto konštrukcie zrealizovala firma ATRIUM na prelome tisícročia a v dnešnej dobe píše históriu systému už druhé desaťročie svojej existencie. V roku 2011 prešiel systém čiastočnými ale veľmi dôležitými úpravami, ktoré ho neomylne radia ku špičkovým konštrukciám, a to nielen u nás, ale aj v celej Európe

V čom je teda unikátnosť a kvalita konštrukčného systému DifuTech?

 1. Difúzne otvorený omietkový systém STO 
 2. Kvalitná drevovláknitá doska 
 3. Unikátna tepelno izolačná doska PURE ONE
 4. Drevená smreková konštrukcia
 5. Fermacell 15 mm Vapor - parobrzdná doska
 6. Unikátna tepelno izolačná doska PURE ONE
 7. 60 mm inštalačná a izolačná predstena
 8. Fermacell 15 mm
 9. Biely nater
 10. Smrekovcové zakladacie trámy

Špičková  a unikátna difúzne otvorená konštukcia DifuTech plní svoju funkciu nielen v zimnom ale aj v letnom období, kedy pomáha zabraňovať prehrievaniu domu.

Vďaka konštrukčnému systému DifuTech získate zdravé, ekologické, energeticky úsporné a prirodzené bývanie, požiarne odolný systém s vynikajúcou zvukovou izoláciou a certifikovaný užívateľský systém s dlhou životnosťou. DifuTech sú konštrukcie bez kompromisov.

Ponúkame tri typy zateplenia konštrukcie DifuTech, ktoré sa líšia hrúbkou stien a svojimi izolačnými vlastnosťami: CLIMA PLUS, CLIMA COMFORT a CLIMA PASIV. Na základe vašich požiadaviek a predstáv doporučíme najvhodnejšiu konštrukciu pre váš dom.

 • voľba jednotlivých materiálov umožňujúcich perfektnú izoláciu vodných pár v konštrukcií
 • podpora zdravého vnútorného prostredia vďaka konštrukčným materiálom bez obsahu formaldehydov a iných škodlivých látok
 • špičková konštrukčná tuhosť celého systému vďaka sádrovláknitým a drevovláknitým doskám
 • výnimočné akustické a protipožiarne parametre konštrukcie overené v odbornej skúšobni
 • istota a komfort celého systému so zárukou 30 rokov na nosné časti konštrukcie.

ORIGINÁL konštrukčný systém DifuTech získate LEN vo firme ATRIUM!

Difutech

Prečo je difúzne otvorená konštukcia DIFUTECH lepšia?

1. Lepšia akustika

Difúzne otvorená konštrukcia použitá ako fasádna izolácia špičkovou drevovláknitou doskou, ktorej materiál má lepšie zvukové izolačné vlastnosti a to vďaka svojej objemovej hmotnosti, takže si vo svojom dome užijete viacej pokoja  a pohody.

2. Výborná tepelná stabilita

DifuTech má vynikajúcu izlolačnú vlastnosť. V zimných mesiacoch rýchlejšie vykúri dom a dlhšie v ňom udrží teplo. Naopak v lete konštukcia účinne bráni prehriavaniu.

3. Jednoduchšia montáž

Skladba konštrukcie DifuTech je pre užívateľov bezpečnejšia, menej náchylná k porušeniu a k chybám vzniknutých ľudským faktorom. Vyznačuje sa teda mimoriadnou životnosťou.

4. Samoregulácia

Obvodový plášť DifuTech s ohľadom na klesajúci difúzny odpor vonkajších vrstiev dokáže regulovať vhodné vlhkostné pomery vo vnútri konštrukcii drevostaveb.

5. Konštrukcia je difúzne otvorená

Difúzia vodných pár konštrukcií prospieva k vytvoreniu príjemneho vzduchu v interiéry. Jednotlivé steny tak dokážu reagovať na kolísavé parametre vlhkosti vo vnútri domu.

6. Zdravšie bývanie

Konštrukcia sa skladá z materiálov, ktoré neobsahujú škodlivé spojivá a veľkoplošné materiály lepené lepidlami na báze formaldehydov alebo polyuretánov.

Kontaktujte nás
Kontaktujte nás

Neváhajte nás kontaktovať. Naši špecialisti sa vám budú radi venovať.

Napíšte nám