Koľko čerstvého vzduchu potrebujete? Aby ste si zaistili dostatočnú výmenu vzduchu, je nutné vetrať 8x denne na 8 minút. V zime alebo behom teplých dní to neznie lákavo, že? Do interiéru sa tak dostane hluk, hmyz a nečistoty z vonkajšieho prostredia. Nehovoriac o tom, že v zime by ste zbytočne utrácali za vykurovanie. 

Vetranie so spätným ziskom tepla

Domy ATRIUM je možné vybaviť systémom vetrania s rekuperáciou inVENTer®. Rekuperácia je odborný termín pre spätné získavanie tepla. Systém inVENTer® totiž vie čerstvý vzduch, ktorý privádza zvonku, ohriať teplom z odvádzaného vzduchu. Vy vďaka tomu neplytváte. Ak účinnosť takto získavaného tepla dosahuje nad 60 %, považujeme systém za dobrý, nad 80% za špičkový. Systém inVENTer® dosahuje účinnosť až 91 %. Systém vetrania spĺňa všetky požiadavky nových predpisov na úsporu energie (EnEV) platných v Európe.

Čerstvý vzduch sa zároveň čistí od hrubých vonkajších nečistôt a prípadným použitím peľových filtrov sa myslí aj na alergikov. Systém pracuje nepretržite a neustále zabezpečuje výmenu vzduchu vo vnútri domu.

 

Ako sa systém ovláda?  

 

inVENTer® sa inštaluje priamo do obvodových stien domu. Celý vetrací systém je ľahko prístupný a jemožné ho dobre vyčistiť bez agresívnych chemikálií alebo iných nákladných prostriedkov.

Systém môžete ovládať manuálne alebo pomocou digitálneho ovládania a kedykoľvek tak zmeniť intenzitu vetrania v rôznych častiach domu. Digitálne ovládanie má naviac aj senzory vlhkosti, ktoré strážia optimálnu vlhkosť vzduchu v dome. To oceníte najmä, pokiaľ je Vaše dieťa astmatik alebo trpíte respiračným ochorením. Systém inVENTer je naviac veľmi lacný na prevádzku (1 - 6 W/h/jednotka).

V zimných mesiacoch sa vzduch ohrieva, v letných naopak ochladzuje. Rekuperáciu (ohrievanie vzduchu) môžete v lete vypnúť a večer napríklad zapnúť jednotkyu na plné vetranie bez ohrievania vzduchu.

Systém inVENTer® pracuje ve 4 fázach

  1. Teplý vydýchaný vzduch je odsávaný von, pričom teplo z vysávaného vzduchu odoberá High-Tech akumulátor
  2. Po 70 sekundách sa akumulátor nabije a regulátor dá pokyn ventilátoru na zmenu otáčok.
  3. Ventilátor začne nasávať studený vzduch z vonkajšieho vzduchu a ten potom prechádza cez nabitý akumulátor a zahrieva sa
  4. po 70 sekundách sa akumulátor vybije a regulátor sá pokyn ventilátoru na zmenu otáčok. Celý proces sa tak vracia do fázy 1.

 

Do domov ATRIUM osadzujeme také centrálne rekuperačné systémy, ktoré obsahujú rozvody potrubia po celom dome a v centrálnej technickej miestnosti je potom umiestnená centrálna rekuperačná jednotka. Systémov je na trhu niekoľko druhov a vždy je potrebné poradiť sa s odborníkom na vzduchotechniku o vhodnosti inštalácie.

Kontaktujte nás
Kontaktujte nás

Neváhajte nás kontaktovať. Naši špecialisti sa vám budú radi venovať.

Napíšte nám