1

Vynikajúce izolačné vlastnosti

Drevostavby vykúrite veľmi rýchlo a s minimálnymi nákladmi. Vďaka patentovanej konštrukčnej technológii DifuTech v energetických štandardoch ATRIUM CLIMA PLUS, CLIMA COMFORT a CLIMA PASIV, ušetríte ročne na vykurovaní stovky eur.

2

Akustická pohoda

Domy od firmy ATRIUM zbúrali mýty o tom, že sú drevostavby náchylné na prenos zvuku z exteriéru do interiéru. Každý užívateľ nového domu očakáva akustickú pohodu a čo najmenej hluku z vonku. Domy ATRIUM majú steny vyrobené pomocou sendvičovej konštrukcie, steny tak tvorí niekoľko vrstiev materiálu s rôznou dynamickou hrúbkou a výbornými akustickými parametrami.

Vďaka masívnym betónovým podlahovým poterom a špeciálnym vrstvám, zvuk pohlcujúcich materiálov, zažijete výborné odhlučnenie, tiež medzi jednotlivými podlažiami domu. V drevostavbách ATRIUM vládne jednoducho pohoda a kľud.

3

Rýchlosť výstavby

Viete, že bývať môžete už za 3 až 4 mesiace? Respektíve toľko času potrebujeme na kompletné dokončenie domu, vrátane umytia podláh a okien. Jednotlivé časti drevostavby sú totiž vyrobené vopred vo výrobných halách a potom sa stavajú ako stavebnica. Už v halách sú v obvodových stenách zabudované okná, vchodové dvere a vonkajšie parapety, steny sú už osadené hrubou omietkou.

Zmontovanie hrubej stavby z pripravených dielov zaberie len 2 až 3 dni a stavba aj jej konštrukcia sú zabezpečené proti poveternostným vplyvom. Ďalšie remeselné práce vykonávame tak, aby bol dom hotový a pripravený k nasťahovaniu už do 12 až 16 týždňov od zahájenia montáže, v súvislosti na použitých materiáloch a technologických predpisoch pre ich spracovanie.

4

Plynulá výstavba aj v zime

Vďaka tomu, že väčšina príprav prebieha vo výrobných halách, môžeme stavať aj cez zimu. Akonáhle dokončíme hrubú stavbu, je možné dom začať vykurovať a remeselné práce vykonávať aj v chladných mesiacoch.

5

Certifikovaný stavebný systém

Stavebný proces ATRIUM odpovedá najprísnejším českým aj európskym normám kvality. Celý konštrukčný systém priebežne kontrolujú skúšobne TSÚS Praha, VVÚD Praha a LGA Norimberg. Okrem toho garantujeme, že všetky materiály, ktoré k stavbe používame sú zdravotne nezávadné.

Drevostavby ATRIUM sú tiež certifikované podľa Dokumentu národnej kvality (DNK), ktorý zároveň posudzuje kvalitu nielen výroby ale aj montáže domu. Firma ATRIUM je pravidelne a úspešne certifikovaná na ISO 9001:2009 od CQS Praha. Každoročne úspešne obohacujeme certifikát Kvalitná firma - overené zákazníkmi od firmy APC Hranice. Za posledných 5 rokov firma ATRIUM niekoľkokrát obdržala ten najvyšší možný rating Czech stability Adward AAA a certifikát efektivity.

6

Dom, ktorý vydrží

Máte obavu, že drevo je príliš krehké a dom z dreva nemôže vydržať? Je  to presne naopak.  Veď pri výletoch do českých a slovenských hôr iste obdivujete zachovalé drevené drevenice, mnohé z nich sú aj stovky rokov staré. Drevo je veľmi odolný materiál. Celé Benátky stoja na drevených pilieroch, ktoré držia mesto nad vodou už 800 rokov.

Neexistuje iný prírodný materiál, ktorý by mal lepšiu pevnosť a pružnosť s prihliadnutím k jeho hmotnosti.

Za kvalitou našich drevostavieb si stojíme, preto na nosnú drevenú konštrukciu našich domov poskytujeme záruku 30 rokov.

7

Viac priestoru

Moderné drevostavby majú výrazne tenšie obvodové steny a priečky, vďaka čomu máte vy viacej priestoru na bývanie. Napríklad v dvojpodlažnom montovanom dome o zastavanej ploche 100 m2 vykazuje drevostavba väčšiu obytnú plochu o viac než 10 m2, v porovnaní s domom postaveným klasickým spôsobom o rovnakej zastavanej ploche a zrovnateľných tepelno-technických parametroch. Dá sa teda povedať, že pri dome o zastavanej ploche 100 m2 má drevostavba postavená sendvičovým spôsobom o jednu izbu naviac.

Kontaktujte nás
Kontaktujte nás

Neváhajte nás kontaktovať. Naši špecialisti sa vám budú radi venovať.

Napíšte nám