Vieme, že sa chcete venovať vašej rodine a záľubám, nie starostlivosti o dom ako taký. Staviame domy tak, aby dlhú dobu vydržali bez zásadnej údržby. Pracujeme s kvalitnými materiálmi a dbáme na starostlivé remeselné prevedenie, takže dom slúži Vám a nie Vy jemu.

Pri odovzdávaní kľúčov vám samozrejme dáme aj niekoľko typov, ako sa o dom starať tak, aby ste ho mohli odovzdať svojím nasledujúcim generáciám s jeho vysokou úžitkovou hodnotou.

Ako sa starať o drevostavbu

  1. V rámci servisu All inclusive ponúkame automatickú trojročnú garančnú prehliadku. Aj po uplynutí záručnej doby Vám pomôžeme zaistiť dohľad nad funkčnosťou a zdravým domu. Prípadné problémy odstránime alebo Vám poradíme s ich opravou.
  2. Každú jeseň skontrolujte odkvapy. Padajúce lístie môže odkvapy upchať a trvale pretekajúca voda by mohla znížiť životnosť lazúrovacích náterov drevených prvkov.
  3. Drevený dom je treba, rovnako ako murovaný dom, pravidelne vetrať. Pokiaľ nemáte v dome zabudovaný riadený systém vetrania (do domov ATRIUM možno inštalovať systém vetrania inVENTer alebo niektorý z centrálnych vetracích systémov) je kvalitné vetranie dôležité a nevyhnutné.
  4. Pokiaľ chcete, aby Váš dom vyzeral aj po rokoch ako nový je dobré podľa stupňa znečistenia umyť fasádu, vonkajšie parapety a v prípade dreveného obloženia obnoviť lazúrovací náter. Interval tejto údržby je závislý na mieste stavby, jeho orientácií voči svetovým stranám a okolitému prostrediu, ktoré materiály znečisťuje. Jedná sa o jednoduché a časovo nenáročné činnosti, ktoré zvládne každý laik.
  5. Pravideľne kontrolujte stav pri vybaveniach pracujúcich s vodou a odpadom - umývadlá, vane, sprchové kúty, toalety, priestory pod kuchynskou linkou, priestory okolo práčky, umývačky riadu, sušičky a pod. či nedochádza k netesnostiam a k úniku vody.
  6. Pravidelne kontrolujte funkčnosť otvárania okien a vchodových dverí. Ďalšie podrobnosti o tom, ako sa dobre starať o drevostavbu ATRIUM sa dozviete z Návodu na používanie a zo Záručného listu našej firmy.
Kontaktujte nás
Kontaktujte nás

Neváhajte nás kontaktovať. Naši špecialisti sa vám budú radi venovať.

Napíšte nám