Od vášho vysnívaného domu vás delí už len 10 krokov.  

1

Vyberete si dom

Prehliadnite si náš katalóg, navštívte vzorové domy a pozrite sa, aké domy práve staviame. Akonáhle budete mať predstavu aký dom by ste chceli, ozvite sa nám. Neviete sa rozhodnúť medzi bungalovom alebo poschodovým domom? Či pultovou, plochou alebo sedlovou strechou? Nevadí, preberieme s Vami všetky možnosti a pomôžeme Vám vybrať si dom, v ktorom budete šťastní.

Niektorý z našich odborných poradcov príde za Vami až domov, do kancelárie alebo do Vašej obľúbenej kaviarne a dohodne sa na úprave pôdorysov, na stupni dokončenia a vybavenia interiéru, ktoré budú Vašej rodine najviac vyhovovať. Tento servis poskytujeme úplne ZDARMA. Viac informácií o priebehu schôdzky.

2

Spíšeme zmluvu

Ako sa hovorí, čo je napísané ... Uzavrieme spoločnú zmluvu, v ktorej bude definovaný pôdorys, vybavenie a rozsah prác. Zmluva obsahuje tiež pohľady domu, upravené individuálne podľa vašich prianí, presne stanovenú a garantovanú cenu domu.

3

Spoločne dáme domu tvár

Zoznámite sa s managerom projektu, ten bude zodpovedať za hladký priebeh vašej stavby. Na neho sa súčasne môžete kedykoľvek obrátiť s vašimi dotazmi/otázkami. Vo vzorkovni ATRIUM spoločne vyberiete vonkajšiu (farebnú) podobu domu a konkrétne vnútorné vybavenie domu (napríklad typ kľučky, farebnosť parapetov a pod.). V tejto fáze riešite spoločne s našími pracovníkmi štandardné ale aj špecializované požiadavky na vybavenie a funkciu domu.

4

Pripravíme projekt inžinierskej siete

Navštívime pozemok budúcej montovanej stavby a náš projektant zameria dom a inžinierske siete. Po dohode s Vami prevedie osadenie domu na pozemok.

5

Pripravíme individuálnu projektovú dokumentáciu

Ako náhle odsúhlasíte krok 3 a 4 začneme pracovať na individuálnej projektovej dokumentácii, ktorá je nevyhnutná pre udelenie stavebného povolenia. Pripravíme projektovú dokumentáciu základovej dosky, prípadne prípojky inžinierskych sietí, prevedieme individuálny statický výpočet, vypracujeme detailné dokumentácie - vody, kanalizácie, vykurovania, elektriny, garantujeme certifikované protipožiarne vlastnosti vrátane odborného posudku, vypracujeme energetický certifikát.

Projektová dokumentácia zohľadňuje podrobnosti o dome špecifikované v bode 3. Projekty elektro, vody, kanalizácie a kúrenia sú zhotovené v dokumentácii a to nezávisle na tom, akú variantu výstavby ste si vybrali.

6

Naplánujeme s vami termín montáže domu

Po získaní stavebného povolenia sa s vami dohodneme na termíne zahájenia stavby samotného domu. Plánovanie presného dňa nástupu na montáž mnohokrát prebieha s 2 až 6 mesačným predstihom. Termín montáže závisí na vašich potrebách, pripravenosti spodnej stavby a naplnenosti výroby častí domu. Dôležité je zaistiť kontinuitu realizácie celej zákazky.

7

Pripravíme základovú dosku

Po získaní stavebného povolenia je potrebné najprv pripraviť základovú dosku. Môžeme ju pre vás zaistiť my alebo akýkoľvek iný dodávateľ, ktorého si vyberiete. Základný projekt pre jej realizáciu budete mať od nás vypracovaný a stavbyvedúci firmy ATRIUM základovú dosku prevezme a zaháji stavbu Vášho domu.

8

Vyrobíme dom

Naši konštruktéri spracujú projektovú dokumentáciu v programe SEMA, ktorý je špecializovaný pre konštruovanie montovaných drevostavieb. Pomocou tohto programu, statiky a know-how spoločnosti ATRIUM, rozkreslí každú súčasť domu do posledného dielu tak, aby do seba jednotlivé diely na stavbe perfektne zapadli. Tieto výkresy sú v milimetroch a s rovnakou presnosťou jednotlivé diely aj vyrábame.

Výroba prebieha na špeciálnych stoloch, zaisťujúcich čo najpresnejšie spracovanie. Jednotlivé diely prechádzajú dvojstupňovou kontrolou, aby sme vám mohli garantovať vysokú kvalitu a aby nedošlo k zámene dielov. Potom sa všetky časti domu nakladajú na špeciálne upravené návesy, ktoré ich dopravujú na stavbu. Všetky díly zaisťujeme proti poškodeniu v priebehu dopravy. Je úplne samozrejmé, že v našej výrobe musia pracovať veľmi zruční, kvalifikovaní a zodpovední pracovníci, lebo oni sú spolutvorcami tej vysokej kvality, ktorou sa naša firma pýši

 

9

Montáž

Montáž vykonávajú vysoko kvalifikovaní ľudia, ktorí sú ďalšími spolutvorcami konečnej kvality stavby. Pri profesionálnej montáži je nutné dodržiavať všetky zásady špecifikované managementom firmy ATRIUM. Aj tu prebieha kontrola zo strany stavbyvedúcich zamestnaných vo firme ATRIUM. Ich najväčšou motiváciou je zaručiť požadovanú kvalitu produktov pod značkou ATRIUM.

Pozrite sa na montáž domu.

10

Interiér

Po montáži domu začnú práce v dome, ktoré trvajú ďalších 11 až 15 týždňov. Musíme dokončiť rozvody inžinierskych sietí, vykonať betónové potery a zariadiť interiér podľa Vašich predstáv - dlažby, obklady, podlahové krytiny, osadenie sanity atď… Po dokončení interiéru dôjde k poriadnemu upratovaniu.

11

Odovzdávame vám kľúče

V rozmedzí 11 až 15 týždňa od zahájenia montáže vám odovzdáme hotový dom. Domy odovzdávame vždy čisté a kompletne poriadené vrátane umytia všetkých okien. Spolu so stavbyvedúcim prejdete celý dom a dostanete všetky záručné listy k domu.

12

Servis

Po 3 rokoch od dokončenia montovaného domu ho automaticky kontrolujeme v rámci záruky. Na termíne garančnej prehliadky sa s vami dopredu dohodneme. Zvyčajne je potrebné nastaviť okná a dvere, ďalej napríklad kontrolujeme kotol. Garančnou prehliadkou samozrejme kontakt s našimi zákazníkmi nekončí.

Držíme pozáručný servis viac než 20 rokov, pomáhame zaisťovať opravy, rekonštrukcie či zmeny interiéru domov samotných. Vážime si zákazníkov, ktorí sa rozhodnú realizovať s nami pravdepodobne jednu z najväčších investícií svojho života. Domy ATRIUM predávame s Pečaťou kvality a k nej tiež patrí zodpovedný prístup k našim zákazníkom.

Kontaktujte nás
Kontaktujte nás

Neváhajte nás kontaktovať. Naši špecialisti sa vám budú radi venovať.

Napíšte nám