Horažďovicka spoločnosť ATRIUM sa dokázala počas dvadsiatich rokov zaradiť nielen medzi tunajší špičkové dodávateľov moderných drevostavieb, ale má v tomto elitnom zoskupení tiež úplne jasné postavenie.

Platí o nej, že dokáže k potrebám a želaniam potenciálnych stavebníkov rodinných domov pristupovať veľmi individuálnym spôsobom. Typový dom zostáva v jej prípade skutočne len inšpiráciou pre klienta.

Potvrdzujú to aj slová obchodného riaditeľa firmy ATRIUM Vlastimila Makovce: "Áno, zákazníci ovplyvňujú naše stavby rozhodujúcim spôsobom. Pred každý náš dom uzrie svetlo sveta, prejde procesom, ktorý zahŕňa individuálny štúdiu, presný finálny rozpočet, vzorkovanie vybavenie domu, plánovanie projektu, konštrukčné riešenie detailov, samostatnú výstavbu a konečne funkčné záručný a pozáručný zákaznícky servis. V uvedenom slede rozhodujúcich činností má na konečný výsledok našej práce zásadný vplyv práve zákazník, ktorý nás svojou náročnosťou smeruje k finálnemu vykonanie domu."

S starostlivosťou a precíznosťou

Spoločnosť ATRIUM pôsobí na slovenskom a európskom trhu od roku 1993. Za dve desaťročia existencie firma realizovala viac ako tisíc rodinných domov a nikdy neopustila zameranie svojej činnosti a tiež hlavný víziu spoločnosti.

Montované drevostavby sú tu vyrábané a stavané s mimoriadnou starostlivosťou, precíznosťou a zmyslom pre detail. Najmä vďaka tomuto prístupu sa firme ATRIUM darí realizované rodinné domy neustále vylepšovať a zdokonaľovať.

Vízia spoločnosti spočíva vo zvyšovaní kvality ponúkaných domov a služieb s ich výstavbou spojených. A tiež v starostlivosti o zákazníka, ktorý v dome už býva. Vďaka týmto trom vzájomne prepojeným faktorom drží firma už dlhodobo popredné pozície na trhu drevostavieb v Českej republike a aj na Slovensku.

Unikátna konštrukcia pomáha "dýchať"

ATRIUM stavia za pomoci jedinečného certifikovaného systému DifuTech, s použitím kvalitných a ekologických materiálov. Kvalita vnútorného mikroklímy sa dá pozitívne ovplyvniť použitím konštrukcie s difúzne otvorenou skladbou celej obálky domu, ktorá umožní pozvoľný prechod vodných pár rovnako, ako tomu bolo u starších murovaných domov, alebo u dreveníc a zrubov. V súvislosti s tým systém výstavby kladie dôraz predovšetkým na dlhodobé energetické úspory.

Domy ATRIUM sú nadštandardne a vyvážene tepelne izolované. Kvalita ich vnútornej klímy je v porovnaní s domami, ktoré používajú difúzne uzavretú konštrukciu, výrazne lepšie. Je tomu tak predovšetkým vďaka inštalačný predstene, doskám Vapor a špeciálnym masívnym drevovláknitým doskám na vonkajšej strane plášťa domu.

Používaním drevovláknitých dosiek s vysokou tepelne akumulačnou schopnosťou, nedochádza v letných mesiacoch k prehrievaniu interiéru a v zime tento materiál výborne tepelne izoluje. Majiteľ domu získava zdravé, ekologické, energeticky úsporné a prirodzené bývanie. Naviac je systém požiarne odolný, má vynikajúcu zvukovú izoláciu a celkom zásadne dlhú životnosť.

Aj po rokoch atraktívny

Domy ATRIUM vynikajú technickou vyspelosťou a mimoriadnou kvalitou remeselného spracovania detailov každej stavby. Preto sú aj po rokoch stále atraktívna a nestráca na svojich vynikajúcich vlastnostiach. Jednotlivé konštrukčné diely sú vopred vyrobené v suchých výrobných halách, už vo výrobe sa na veľkoplošné panely, opatrené tiež fasádne vrstvou, osádzajú okrem iného aj okná s vonkajšími parapetmi a vchodové dvere. Základným konštrukčným prvkom stien sa stávajú výberové, vysušené a štvorstranné ohobľované masívne profily zo smrekového a smrekovcového dreva.

Kvalitu stien zabezpečuje používanie dreva napojovaného na dĺžku. Ďalšie remeselnícke práce sú potom vykonávané tak, aby bol celý dom dokončený a pripravený na odovzdanie zákazníkovi do 12 týždňov od začatia montáže. Konštrukčný systém a jeho jednotlivé prvky sú optimálne navrhnuté a desiatky rokov v praxi vyskúšané. Aj preto majú domy spoločnosti ATRIUM vynikajúce tepelnoizolačné parametre. Vďaka certifikovaným systémom, je možné dosiahnuť nielen nízkoenergetického prevedenie stavby, ale aj pasívneho energetického štandardu.

Systém drevostavieb ATRIUM je plne certifikovaný a dozorovaný niekoľkými nezávislými orgánmi. Certifikovaná je mimo výroby jednotlivých konštrukcií rovnako samotná montáž domu, ktorá má maximálny vplyv na konečnú kvalitu stavby.

Cena All inclusive

V prostredí, kde sú často v súboji o zákazníka odvádzanej tuhé boje najmä v disciplíne zvanej cena, a kde mnohí dodávatelia veľmi radi skutočné náklady spojené so stavbou halí do kulantní formulácií typu "cena už od ....", aby potom klient bol cenou skutočnú doslova šokovaný, vyniká spoločnosť ATRIUM výnimočne férovým prístupom k tejto citlivej otázke.

Znovu dajme slovo obchodnému riaditeľovi firmy ATRIUM Vlastimilovi Makovce: "Ide nám o to, aby klient poznal cenu svojho domu v našom podaní skôr, ako sa s nami rozhodne stavať. Ponúkame domy pod značkou kvality Cena domu All inclusive. Cieľom je poskytnúť maximálnu servis a vybavenie domu.